Αθλητισμός

Euro 2024: Πού θα δείτε τα ματς της διοργάνωσης σήμερα - Ξεχωρίζει το Ισπανία-Κροατία

Euro 2024: Πού θα δείτε τα ματς της διοργάνωσης σήμερα - Ξεχωρίζει το Ισπανία-Κροατία Φωτογραφία: pexels
Η δράση για την πρώτη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο ολοκληρώνεται, με το Ουγγαρία – Ελβετία να γίνεται στο «Ράιν Ένερτζι Στάντιον» της Κολωνίας.

Το Euro 2024 ξεκίνησε την Παρασκευή (14/6) στο Μόναχο με την συνάντηση της Γερμανίας με τη Σκωτία και η δράση συνεχίζεται σήμερα Σάββατο (15/6).

Η δράση για την πρώτη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο ολοκληρώνεται, με το Ουγγαρία – Ελβετία να γίνεται στο «Ράιν Ένερτζι Στάντιον» της Κολωνίας και να ανοίγει και το πρόγραμμα της ημέρας (16:00).

Τα δυο ματς που θα ακολουθήσουν στο Euro 2024 αφορούν τον δεύτερο όμιλο της διοργάνωσης. Στις 19:00, στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, θα διεξαχθεί το πιο «δυνατό» ματς της ημέρας, με την Ισπανία να αντιμετωπίζει την Κροατία.

Τρεις ώρες μετά (22:00) η κάτοχος του θεσμού, Ιταλία αντιμετωπίζει την Αλβανία στο «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ» του Ντόρτμουντ και θέλει να μπει με το… δεξί στη διοργάνωση.

Οι έξι όμιλοι του Euro 2024

  • Γερμανία, Ουγγαρία, Σκωτία, Ελβετία
  • Ισπανία, Αλβανία, Κροατία, Ιταλία
  • Αγγλία, Δανία, Σλοβενία, Σερβία
  • Γαλλία, Αυστρία, Ολλανδία, Πολωνία
  • Βέλγιο, Ρουμανία, Σλοβακία, Ουκρανία
  • Πορτογαλία, Τουρκία, Τσεχία, Γεωργία

Το πρόγραμμα των μεταδόσεων

Σάββατο 15 Ιουνίου

  • 16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου

  • 16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

  • 16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

  • 19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

Τετάρτη 19 Ιουνίου

  • 16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

  • 16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

  • 16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

  • 16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 23 Ιουνίου

  • 22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

  • 22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

  • 19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1
  • 19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3
  • 22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

  • 19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1
  • 19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3
  • 22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1
  • 22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3