Ένα περιστατικό στο οποίο λίγο έλειψε να πέσει θύμα διαδικτυακής απάτης περιέγραψε η Νάνσυ Ζαμπέτογλου στο Στούντιο 4. Όπως ανέφερφε η παρουσιάστρια όσο βρισκόταν στην τράπεζα προσπάθησε να κατεβάσει μια εφαρμογή της τράπεζας και όσο και αν της φάνηκε περίεργο το λογότυπο της εφαρμογής δεν έδωσε σημασία αφού βρισκόταν στην τράπεζα.
Την στιγμή που η εφαρμογή της έστειλε μήνυμα και της ζήτησε να βάλει το pin της ο υπάλληλος την πρόλαβε λίγο πριν βάλει τον κωδικό λέγοντας της ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι απάτη.