Σε ενημέρωση του κοινού για διακοπές νερού στη Βούλα, τον Παπάγου και τον Κολωνό προχώρησε η ΕΥΔΑΠ. Στη Βούλα (Καρυωτάκη και Ελευθερίας) ο εκτιμώμενος χρόνος επαναφοράς υδροδότησης ήταν οι 20:00, «εκτός απροόπτου», για τον Παπάγου (Συνταγματάρχου Δαβάκη και Ορφανουδάκη) επίσης οι 20:00, ενώ για τον Κολωνό (Λένορμαν και Αλεξανδρείας) η υδρόδοτηση είχε εκτιμηθεί από την ΕΥΔΑΠ ότι θα επανέλθει στις 15:00.
![ΕΥΔΑΠ: Πότε θα επιστρέψει η υδροδότηση σε περιοχές της Αττικής](/media/k2/items/cache/439b1b3deae0a5e8609059ed98a87c2e_L.jpg)
Έκτακτη διακοπή νερού πραγματοποιήθηκε το πρωί σε πολλές περιοχές της Αττικής.